Produkte > ENCODER PRODUCTS COMPANY > 702-20-S-7200-R-HV-1-S-1-SX-N-N
702-20-S-7200-R-HV-1-S-1-SX-N-N
702-20-S-7200-R-HV-1-S-1-SX-N-N Encoder Products Company
datasheet_model-702-shaft.pdf
Hersteller: Encoder Products Company
Description: 2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SERVO
Packaging: Box
Output Type: Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 4.75V ~ 28V
Encoder Type: Incremental
Detent: No
Pulses per Revolution: 7200
Rotational Life (Cycles Min): 1.5B
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 702-20-S-7200-R-HV-1-S-1-SX-N-N Encoder Products Company
Description: 2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SERVO, Packaging: Box, Output Type: Quadrature Line Driver with Index (Incremental), Mounting Type: Servo Mount, Orientation: User Selectable, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 4.75V ~ 28V, Encoder Type: Incremental, Detent: No, Pulses per Revolution: 7200, Actuator Type: Shaft, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 1.5B, Part Status: Active.