715P1021800LA3
715P1021800LA3 Cornell Dubilier Knowles
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 1% 1.8KVDC RAD
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV)
Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm)
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.280" Dia x 1.122" L (7.10mm x 28.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P1021800LA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 1% 1.8KVDC RAD, Tolerance: ±1%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV), Height - Seated (Max): 0.583" (14.80mm), Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.280" Dia x 1.122" L (7.10mm x 28.50mm).
Weitere Produktangebote 715P1021800LA3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P1021800LA3 715P1021800LA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p-560218.pdf Film Capacitors 1000pF 800V 1% Orange Drop
Produkt ist nicht verfügbar
715P1021800LA3 715P1021800LA3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 1000pF 800V 1% Orange Drop