715P10296JA3
715P10296JA3 Cornell Dubilier Knowles
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.350" Dia x 0.701" L (8.90mm x 17.80mm)
auf Bestellung 3280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P10296JA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.350" Dia x 0.701" L (8.90mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P10296JA3 715P10296JA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p.pdf Film Capacitors 1nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 508 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
715P10296JA3 715P10296JA3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 715p-2946778.pdf Film Capacitors 1nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 1162 Stücke:
715P10296JA3 715P10296JA3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 1nF 600V 10% Orange Drop