715P10496LD3
715P10496LD3 Knowles / Illinois Capacitor
715p717p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 100nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 642 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P10496LD3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.720" (18.30mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.008" (25.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.252" L (18.00mm x 31.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P10496LD3 715P10496LD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p717p.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.720" (18.30mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.008" (25.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.252" L (18.00mm x 31.80mm)
auf Bestellung 8024 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
715P10496LD3 715P10496LD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p.pdf Film Capacitors 100nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 1198 Stücke:
715P10496LD3 715P10496LD3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 715p717p.pdf Film Capacitors 100nF 600V 10% Orange Drop