715P15311NA3
715P15311NA3 Cornell Dubilier - CDE
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 15nF 100V 1% Orange Drop
auf Bestellung 52 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P15311NA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.015UF 1% 100VDC RAD, Tolerance: ±1%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.602" (15.30mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.571" L (7.40mm x 14.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P15311NA3 715P15311NA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 1% 100VDC RAD
Tolerance: ±1%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.602" (15.30mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.571" L (7.40mm x 14.50mm)