715P153512LD3
715P153512LD3 Cornell Dubilier - CDE
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1200V 15nF ORANGE DROP
auf Bestellung 202 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P153512LD3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.720" (18.30mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 475V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.280" Dia x 0.701" L (7.10mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P153512LD3 715P153512LD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.720" (18.30mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 475V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.280" Dia x 0.701" L (7.10mm x 17.80mm)