715P18354KD1
715P18354KD1 Cornell Dubilier Knowles
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm)
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.311" Dia x 0.902" L (7.90mm x 22.90mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P18354KD1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.622" (15.80mm), Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.311" Dia x 0.902" L (7.90mm x 22.90mm).
Weitere Produktangebote 715P18354KD1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P18354KD1 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p-473194.pdf Film Capacitors 18000pF 400V 5% Orange Drop
Produkt ist nicht verfügbar
715P18354KD1 715P18354KD1 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 18000pF 400V 5% Orange Drop