715P22396KA2
715P22396KA2 Cornell Dubilier - CDE
715p717p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 22nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 708 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P22396KA2 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.022UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.689" (17.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.772" (19.60mm), Capacitance: 0.022 µF, Size / Dimension: 0.480" Dia x 0.902" L (12.20mm x 22.90mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P22396KA2 715P22396KA2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p717p.pdf Description: CAP FILM 0.022UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.689" (17.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.772" (19.60mm)
Capacitance: 0.022 µF
Size / Dimension: 0.480" Dia x 0.902" L (12.20mm x 22.90mm)