715P47256JA3
715P47256JA3 Cornell Dubilier - CDE
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 4700pF 600V 5% Orange Drop
auf Bestellung 811 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P47256JA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 4700PF 5% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.634" (16.10mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P47256JA3 715P47256JA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.634" (16.10mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)