715P472916LA3
715P472916LA3 Cornell Dubilier Knowles
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.031" (26.20mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.752" (19.10mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.461" Dia x 1.252" L (11.70mm x 31.80mm)
auf Bestellung 954 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P472916LA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.031" (26.20mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.752" (19.10mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.461" Dia x 1.252" L (11.70mm x 31.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P472916LA3 715P472916LA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011107394_1-2540465.pdf Film Capacitors 4700pF 1600V 10% Orange Drop