715P47396LA3
715P47396LA3 Knowles / Illinois Capacitor
715p717p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 47nF 600V 10% Orange Drop
auf Bestellung 521 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P47396LA3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.031" (26.20mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.811" (20.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.520" Dia x 1.252" L (13.20mm x 31.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P47396LA3 715P47396LA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p717p.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.031" (26.20mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.811" (20.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.520" Dia x 1.252" L (13.20mm x 31.80mm)
auf Bestellung 585 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
715P47396LA3 715P47396LA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p.pdf Film Capacitors 47nF 600V 10% Orange Drop