715P5625800LD3
715P5625800LD3 Cornell Dubilier Knowles
715p717p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5600PF 5% 1.8KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV)
Height - Seated (Max): 0.772" (19.60mm)
Capacitance: 5600 pF
Size / Dimension: 0.461" Dia x 1.122" L (11.70mm x 28.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P5625800LD3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5600PF 5% 1.8KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV), Height - Seated (Max): 0.772" (19.60mm), Capacitance: 5600 pF, Size / Dimension: 0.461" Dia x 1.122" L (11.70mm x 28.50mm).
Weitere Produktangebote 715P5625800LD3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P5625800LD3 715P5625800LD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p.pdf Film Capacitors 5600pF 800V 5% Orange Drop