715P68352KD3
715P68352KD3 Cornell Dubilier Knowles
715p717p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 200VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.374" (9.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 155V
Voltage Rating - DC: 200V
Height - Seated (Max): 0.701" (17.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.390" Dia x 0.902" L (9.90mm x 22.90mm)
auf Bestellung 386 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P68352KD3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 200VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.374" (9.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 155V, Voltage Rating - DC: 200V, Height - Seated (Max): 0.701" (17.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.390" Dia x 0.902" L (9.90mm x 22.90mm).
Weitere Produktangebote 715P68352KD3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P68352KD3 715P68352KD3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p717p.pdf Film Capacitors 200V 68nF ORANGE DROP