716P10356JA3
716P10356JA3 Cornell Dubilier - CDE
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 10nF 600V 5% Orange Drop
auf Bestellung 645 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P10356JA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 10000PF 5% 600VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.831" (21.10mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.339" W (17.80mm x 8.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P10356JA3 716P10356JA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 716p.pdf Description: CAP FILM 10000PF 5% 600VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.831" (21.10mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.339" W (17.80mm x 8.60mm)