716P14498MA3
716P14498MA3 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.14UF 10% 800VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.406" (35.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.14 µF
Size / Dimension: 1.650" L x 0.669" W (41.90mm x 17.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P14498MA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.14UF 10% 800VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.406" (35.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.14 µF, Size / Dimension: 1.650" L x 0.669" W (41.90mm x 17.00mm).
Weitere Produktangebote 716P14498MA3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P14498MA3 716P14498MA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 716p.pdf Film Capacitors 140000pF 800V 10% Orange Drop