716P22356KD3
716P22356KD3 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 600VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.688" (17.48mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm)
Capacitance: 0.022 µF
Size / Dimension: 0.902" L x 0.390" W (22.90mm x 9.90mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P22356KD3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 600VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.688" (17.48mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.882" (22.40mm), Capacitance: 0.022 µF, Size / Dimension: 0.902" L x 0.390" W (22.90mm x 9.90mm).
Weitere Produktangebote 716P22356KD3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P22356KD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 716p-355374.pdf Film Capacitors 22000pF 600V 5% Orange Drop