716P471920KA2
716P471920KA2 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 470PF 10% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.657" (16.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm)
Capacitance: 470 pF
Size / Dimension: 0.850" L x 0.260" W (21.60mm x 6.60mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P471920KA2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 470PF 10% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.657" (16.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.642" (16.30mm), Capacitance: 470 pF, Size / Dimension: 0.850" L x 0.260" W (21.60mm x 6.60mm).
Weitere Produktangebote 716P471920KA2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P471920KA2 716P471920KA2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 470pF 200V 10% Orange Drop