716P47351NA3
716P47351NA3 Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0009901649_1-2540179.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 47nF 100V 5% Orange Drop
auf Bestellung 1366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P47351NA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.831" (21.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.571" L x 0.339" W (14.50mm x 8.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P47351NA3 716P47351NA3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 47nF 100V 5% Orange Drop
auf Bestellung 1620 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
716P47351NA3 716P47351NA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 716p.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.831" (21.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.571" L x 0.339" W (14.50mm x 8.60mm)