716P473912MA3
716P473912MA3 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.406" (35.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 475V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.012" (25.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.650" L x 0.618" W (41.90mm x 15.70mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P473912MA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.406" (35.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 475V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.012" (25.70mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.650" L x 0.618" W (41.90mm x 15.70mm).
Weitere Produktangebote 716P473912MA3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P473912MA3 716P473912MA3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 47000pF 100V 10% Orange Drop