Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 717P1023900L-237
717P1023900L-237
717P1023900L-237 Cornell Dubilier Knowles
715p717p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 3% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±3%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 900V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 1000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 717P1023900L-237 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 3% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 900V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 717P1023900L-237
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
717P1023900L-237 717P1023900L-237 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p-560218.pdf Film Capacitors 1000pF 900 Volt 3%