719P12251500MA3 Cornell Dubilier Knowles
718p719p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1200PF 5% 5KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Audio; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.406" (35.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 1500V (1.5kV)
Voltage Rating - DC: 5000V (5kV)
Height - Seated (Max): 0.429" (10.90mm)
Capacitance: 1200 pF
ESR (Equivalent Series Resistance): 380 mOhms
Size / Dimension: 1.598" L x 0.240" W (40.60mm x 6.10mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 719P12251500MA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1200PF 5% 5KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Audio; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.406" (35.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 1500V (1.5kV), Voltage Rating - DC: 5000V (5kV), Height - Seated (Max): 0.429" (10.90mm), Capacitance: 1200 pF, ESR (Equivalent Series Resistance): 380 mOhms, Size / Dimension: 1.598" L x 0.240" W (40.60mm x 6.10mm).
Weitere Produktangebote 719P12251500MA3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
719P12251500MA3 719P12251500MA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0010010060_1-2540235.pdf Film Capacitors 1200pF 1500 Volt 5%