Produkte > GRAYHILL INC. > 71A30-08-2-04N
71A30-08-2-04N
71A30-08-2-04N Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 4
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 8
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP4T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 65.20mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71A30-08-2-04N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 4, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 8, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP4T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 65.20mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71A30-08-2-04N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71A30-08-2-04N 71A30-08-2-04N Hersteller : Grayhill grhls01221_1-2289305.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/8" shaft, 30°, 8 deck, 2 pole/deck, 4 position/pole, non-shorting