Produkte > GRAYHILL INC. > 71AS30-01-4-03N
71AS30-01-4-03N
71AS30-01-4-03N Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 19.33mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71AS30-01-4-03N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 4, Circuit per Deck: 4P3T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 19.33mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71AS30-01-4-03N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71AS30-01-4-03N 71AS30-01-4-03N Hersteller : Grayhill Rotary_71-335206.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/8" shaft, shaft/panel seal, 30°, 1 deck, 4 pole/deck, 3 position/pole, non-shorting