Produkte > GRAYHILL INC. > 71B30-11-1-06N
71B30-11-1-06N
71B30-11-1-06N Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 11
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP6T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 81.81mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71B30-11-1-06N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 11, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP6T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 81.81mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71B30-11-1-06N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71B30-11-1-06N 71B30-11-1-06N Hersteller : Grayhill grhls00369_1-2289363.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/4" shaft, 30°, 11 deck, 1 pole/deck, 6 position/pole, non-shorting