Produkte > GRAYHILL INC. > 71BD30-02-1-AJS
71BD30-02-1-AJS
71BD30-02-1-AJS Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2 ~ 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 24.87mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BD30-02-1-AJS Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2 ~ 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 24.87mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.