Produkte > GRAYHILL > 71BF30-01-2-05N
71BF30-01-2-05N
71BF30-01-2-05N Grayhill
grhls01221-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 71BF30-01-2-05N
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BF30-01-2-05N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 5, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP5T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 19.33mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BF30-01-2-05N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BF30-01-2-05N Hersteller : Grayhill Inc. 71-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 5
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP5T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 19.33mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V