Produkte > GRAYHILL INC. > 71BF36-10-1-10N-F
71BF36-10-1-10N-F
71BF36-10-1-10N-F Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 10
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 76.28mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BF36-10-1-10N-F Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 10, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 76.28mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.