Produkte > GRAYHILL INC. > 71BS30-02-2-05N
71BS30-02-2-05N
71BS30-02-2-05N Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 5
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP5T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 24.87mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BS30-02-2-05N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 5, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP5T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 24.87mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BS30-02-2-05N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BS30-02-2-05N 71BS30-02-2-05N Hersteller : Grayhill Mech_Encoder_71-553559.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/4" shaft, shaft/panel seal, 30°, 2 deck, 2 pole/deck, 5 position/pole, non-shorting