Produkte > GRAYHILL INC. > 71BSF30-05-1-12N-F
71BSF30-05-1-12N-F Grayhill Inc.
71-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 5
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 41.48mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BSF30-05-1-12N-F Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 5, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 41.48mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.