Produkte > GRAYHILL INC. > 71BSF30-08-1-12N-C
71BSF30-08-1-12N-C
71BSF30-08-1-12N-C Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 8
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 65.20mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BSF30-08-1-12N-C Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 8, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 65.20mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.