Produkte > GRAYHILL INC. > 71BT36-01-1-10S-C
71BT36-01-1-10S-C
71BT36-01-1-10S-C Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Features: Process Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 20.19mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BT36-01-1-10S-C Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V, Features: Process Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 20.19mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.