Produkte > GRAYHILL INC. > 71CF3002112SF-02206S
71CF3002112SF-02206S
71CF3002112SF-02206S Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12/6POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12, 6
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Concentric (3.17mm Dia, 6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1, 2
Circuit per Deck: SP12T, DP6T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 54.13mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71CF3002112SF-02206S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12/6POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, 6, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Concentric (3.17mm Dia, 6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, 2, Circuit per Deck: SP12T, DP6T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 54.13mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.