Produkte > GRAYHILL INC. > 71MAS30-01A12N
71MAS30-01A12N
71MAS30-01A12N Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 19.33mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71MAS30-01A12N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 19.33mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71MAS30-01A12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71MAS30-01A12N 71MAS30-01A12N Hersteller : Grayhill Rotary_71-335206.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military, 1/8" shaft, shaft/panel seal, 30°, 1 deck, 1 pole/deck, 12 position/pole, non-shorting, continuous, 71MAS30-01A12N