7225-3C-PK
7225-3C-PK Brady Corporation
B-946.pdf
Hersteller: Brady Corporation
Description: B946 7225-3C BK/YW STY-3C 5PK
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Weather Resistant
Packaging: Bulk
Mounting Type: Adhesive, Permanent
Length: 2.750" (69.85mm)
Shape: Rectangle
Width: 2.250" (57.15mm) 2 1/4"
Material - Body: Vinyl
Applications: Pipe
Part Status: Active
Color - Background: Yellow
Location: Outdoor
Language: English
Application Specifics: Water Fluids
Arrangement: Symbol and Text
Legend (Text): Processed Water
Legend (Symbol Only): Directional Arrow
Color - Legend: Black
Outside Pipe Diameter (Min): 0.750" (19.05mm)
Outside Pipe Diameter (Max): 0.250" (6.35mm)
Print Type: Pre-Printed
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 7225-3C-PK Brady Corporation
Description: B946 7225-3C BK/YW STY-3C 5PK, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Weather Resistant, Packaging: Bulk, Mounting Type: Adhesive, Permanent, Length: 2.750" (69.85mm), Shape: Rectangle, Width: 2.250" (57.15mm) 2 1/4", Material - Body: Vinyl, Applications: Pipe, Part Status: Active, Color - Background: Yellow, Location: Outdoor, Language: English, Application Specifics: Water Fluids, Arrangement: Symbol and Text, Legend (Text): Processed Water, Legend (Symbol Only): Directional Arrow, Color - Legend: Black, Outside Pipe Diameter (Min): 0.750" (19.05mm), Outside Pipe Diameter (Max): 0.250" (6.35mm), Print Type: Pre-Printed.