725M68491JA3 Cornell Dubilier Knowles
725m.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 160VDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 100V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.331" W (18.50mm x 8.40mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 725M68491JA3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 160VDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 100V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.331" W (18.50mm x 8.40mm).
Weitere Produktangebote 725M68491JA3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
725M68491JA3 725M68491JA3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 725m-3081799.pdf Film Capacitors 0.68uF 160V 10%