730P105X9100 Cornell Dubilier Knowles
730P.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 26 mOhms
Size / Dimension: 0.421" Dia x 1.000" L (10.70mm x 25.40mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 730P105X9100 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 100V, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 26 mOhms, Size / Dimension: 0.421" Dia x 1.000" L (10.70mm x 25.40mm).