730P205X9400 Cornell Dubilier Knowles
730P.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 21 mOhms
Size / Dimension: 0.752" Dia x 1.752" L (19.10mm x 44.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 730P205X9400 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 21 mOhms, Size / Dimension: 0.752" Dia x 1.752" L (19.10mm x 44.50mm).