735P205X9400L
735P205X9400L Knowles / Illinois Capacitor
735P.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 2uF 400V 10%
auf Bestellung 927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 735P205X9400L Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms, Size / Dimension: 0.895" Dia x 1.750" L (22.73mm x 44.45mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
735P205X9400L 735P205X9400L Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 735P.pdf Description: CAP FILM 2UF 10% 400VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 15 MOhms
Size / Dimension: 0.895" Dia x 1.750" L (22.73mm x 44.45mm)