73E6R091G
73E6R091G CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73Lx-73Ex-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.091 OHM 2% 1W 2010
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±2%
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 91 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73E6R091G CTS Resistor Products
Description: RES 0.091 OHM 2% 1W 2010, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±2%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 91 mOhms.
Weitere Produktangebote 73E6R091G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73E6R091G Hersteller : CTS Electronic Components 73Lx_73Ex-2303069.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Current Sense Resistor, Thick Film, 1.00 Watt, Temperature Coefficient +/-100ppm/ C, 0.091 Ohms, +/-2% Tolerance, 5.00mm x 2.50mm, -55 C to +125C