73L5R68G
73L5R68G CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73Lx-73Ex-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.68 OHM 2% 1/2W 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±2%
Features: Current Sense
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 680 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73L5R68G CTS Resistor Products
Description: RES 0.68 OHM 2% 1/2W 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±2%, Features: Current Sense, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 680 mOhms.
Weitere Produktangebote 73L5R68G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73L5R68G Hersteller : CTS Electronic Components ctsc_s_a0010703837_1-2264867.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Current Sense Resistor, Thick Film, 0.500 Watt, Temperature Coefficient +/-200ppm/ C, 0.680 Ohms, +/-2% Tolerance, 3.20mm x 2.60mm, -55 C to +125C