73L7R68G
73L7R68G CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73Lx-73Ex-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.68 OHM 2% 1W 2512
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±2%
Features: Current Sense
Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 680 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73L7R68G CTS Resistor Products
Description: RES 0.68 OHM 2% 1W 2512, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 1W, Tolerance: ±2%, Features: Current Sense, Package / Case: 2512 (6432 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 680 mOhms.
Weitere Produktangebote 73L7R68G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73L7R68G Hersteller : CTS Electronic Components ctsc_s_a0010703837_1-2264867.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Current Sense Resistor, Thick Film, 1.000 Watt, Temperature Coefficient +/-200ppm/ C, 0.680 Ohms, +/-2% Tolerance, 6.30mm x 3.20mm, -55 C to +125C