73M1AR039F CTS Resistor Products
73M1A-73M2A-73M3x-73M5.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 1W 1206
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M1AR039F CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 1W 1206, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Resistance: 39 mOhms.
Weitere Produktangebote 73M1AR039F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M1AR039F 73M1AR039F Hersteller : CTS Electronic Components 73M1A-73M2A-73M3x-73M5-1662200.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount High Power Current Sense Resistor, Metal Plate, 1 Watt, Temperature Coefficient +/-50ppm/ C, .039 Ohms, +/-1% Tolerance, 3.2mm x 1.6mm, -55 C/+155C