73M1R039F
73M1R039F CTS Resistor Products
73M1.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 1W 2512
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2512 J-Lead
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 180°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M1R039F CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 1W 2512, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2512 J-Lead, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 180°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Resistance: 39 mOhms.
Weitere Produktangebote 73M1R039F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M1R039F Hersteller : CTS Electronic Components CTS_02142020_Series_73M-1795160.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Current Sense Resistor, Metal Plate, 1.000 Watt, Temperature Coefficient +/-100ppm/ C, 0.039 Ohms, +/-1% Tolerance, 6.20mm x 3.10mm, -55 C to +180C