73M2AR039F
73M2AR039F CTS Resistor Products
73Mx.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 2W 2512
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M2AR039F CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 2W 2512, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2512 (6432 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm), Part Status: Active, Resistance: 39 mOhms.
Weitere Produktangebote 73M2AR039F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M2AR039F 73M2AR039F Hersteller : CTS Electronic Components 73M1A-73M2A-73M3x-73M5-1662200.pdf Current Sense Resistors - SMD 0.039 ohm 1% 2W -55 C/+155 C