73M3BR068F CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73M1A-73M2A-73M3x-73M5-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.068 OHM 1% 3W 2726
Power (Watts): 3W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.264" L x 0.283" W (6.70mm x 7.20mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2726
Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm)
Resistance: 68 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M3BR068F CTS Resistor Products
Description: RES 0.068 OHM 1% 3W 2726, Power (Watts): 3W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.264" L x 0.283" W (6.70mm x 7.20mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2726, Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm), Resistance: 68 mOhms.
Weitere Produktangebote 73M3BR068F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M3BR068F 73M3BR068F Hersteller : CTS Electronic Components 73M1A_73M2A_73M3x_73M5-1662200.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount High Power Current Sense Resistor, Metal Plate, 3 Watts, Temperature Coefficient +/-50ppm/ C, .068 Ohms, +/-1% Tolerance, 6.7mm x 7.2mm, -55 C/+155C