73M5R039F CTS Resistor Products
73M1A-73M2A-73M3x-73M5.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 5W 4527
Power (Watts): 5W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.449" L x 0.272" W (11.40mm x 6.90mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 4527
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 39 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M5R039F CTS Resistor Products
Description: RES 0.039 OHM 1% 5W 4527, Power (Watts): 5W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.449" L x 0.272" W (11.40mm x 6.90mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 4527, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Resistance: 39 mOhms.
Weitere Produktangebote 73M5R039F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M5R039F 73M5R039F Hersteller : CTS Electronic Components 73M1A_73M2A_73M3x_73M5-1662200.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount High Power Current Sense Resistor, Metal Plate, 5 Watts, Temperature Coefficient +/-50ppm/ C, .039 Ohms, +/-1% Tolerance, 11.4mm x 6.9mm, -55 C/+155C