73WE4R006J
73WE4R006J CTS Resistor Products
73WLx_73WEx.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.006 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 6 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73WE4R006J CTS Resistor Products
Description: RES 0.006 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 6 mOhms.
Weitere Produktangebote 73WE4R006J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73WE4R006J Hersteller : CTS Electronic Components 73WLx_73WEx-1770970.pdf Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Wide Terminal Current Sense Resistor, Thick Film, 0.75 Watts, Temperature Coefficient 100ppm/ C, .006 Ohms, 5% Tolerance, 3.2mm x 1.6mm, -55 C/+155 C