73WE7R027J
73WE7R027J CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73WLx-73WEx-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.027 OHM 5% 2W 2512 WIDE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 27 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73WE7R027J CTS Resistor Products
Description: RES 0.027 OHM 5% 2W 2512 WIDE, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 2W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 27 mOhms.