73WL6R330J
73WL6R330J CTS Resistor Products
73WLx_73WEx.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.33 OHM 5% 1W 2010 WIDE
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 330 mOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73WL6R330J CTS Resistor Products
Description: RES 0.33 OHM 5% 1W 2010 WIDE, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Wide 2010 (5025 Metric), 1020, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 330 mOhms.