73WL7R620F
73WL7R620F CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73WLx-73WEx-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.62 OHM 1% 2W 2512 WIDE
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 620 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73WL7R620F CTS Resistor Products
Description: RES 0.62 OHM 1% 2W 2512 WIDE, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Wide 2512 (6432 Metric), 1225, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 620 mOhms.